اطلاعات در مورد زاویه دار کردن فک

زاویه دار کردن فک با توجه به شکل زاویه های فک پایین و بالا بر روی ظاهر چهره تاثیر بسزایی می گذارد. فک های با زاویه های بیشتر به شکل برجسته یا مربع هستند، و عموما ویژگی های مردانه را افزایش و نمایش می دهد. وقتی زاویه فک خیلی برجسته است، با جراحی فک می توان نسبت به بقیه چهره و صورت به آن تناسب داد. زاویه فک ها در برخی صورت ها باعث ایجاد یک شکل مربع گونه می شود و انگیزه ای برای جراحی اصلاح زاویه است که همچنین به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می شود. گاهی اوقات بخش هایی از فک برداشته می شود، مثلا بخش هایی از لایه های بیرونی فک پایین برش داده می شود و یا گاهی اوقات، بخش داخلی و عضله ای را از بین می برند یا از تزریق بوتاکس کردن تغییرات را اعمال می کنند. مرحله آماده سازی برای این بیماران مهم می باشد و باید معاینات کامل با عکس برداری و استفاده از تکنولوژی 3D در نظر گرفته شود. استفاده از ماکت پلاستیکی فک نیز جزو مراحل آماده سازی به احتساب می آید. زاویه دار کردن فک ممکن است صورت و چهره را نرم تر ، زاویه های آن را کمتر و نسبت های آن را بهبود بخشد.همچنین همراهی جراحی پلاستیک به طور معمول برای زاویه دار کردن فک انجام می شود.

جراحی صورت با زاویه دار کردن فک

زاویه دار کردن فک با یکی از رویکردهای جراحی آن است که قسمت استخوانی فک خارج شود و زاویه ای از فک قطع شده و نیز ممکن است ضخامت استخوان کاهش یابد. این نوع عمل جراحی فک در آسیا که در آن به ویژه در زنان، نیاز به کاهش نوع استخوان و ظرافت تمایل دارند می باشد.این رویکر در جهان نیز محبوبیت خوبی پیدا کرده ولی باید توجه داشت که در حالی که برای بعضی از بیماران این رویکرد مؤثر است، برای برخی دیگر بدلیل تغییرات بیش از حد و یا کاهش بیش از اندازه ضخامت استخوان. اغلب منجر به ایجاد یک مجموعه از مشکلات زیبایی و از دست دادن حمایت بافت نرم می شود. برخی از متخصصان عقیده دارند زاویه دار کردن فک در عرض به نسبت نتایج مطلوب تر و عوارض کمتری مانند شکستگی استخوان و یا اختلال در سیستم عصبی داشته است. با زاویه دار کردن فک خط فک ظریف، متقارن و یک خط صاف جذاب از نمای جانبی خواهد شد و همچنین موجب اصلاح فیزیکی یک صورت تخت، مستطیلی یا زاویه‌دار شود.

زاویه V  شکل در صورت

زاویه دار کردن فک به شکل  V یک تکنیک است که در جراحی چهره و صورت استفاده می شود تا قسمت پایین چهره را برای یک خط طبیعی تر و نرم تر با تناسب با فک پایین تر بسازد. برای استفاده از این جراحی، به سه جنبه مهم چهره توجه می شود: زوایای فک، آرواره و استخوان بندی و چانه. توسط این جراحی می توان منحنی طبیعی چهره خود را حفظ و در عین حال رسیدن به مشخصات و ظاهری باریک تر و ظریف تر دست یافت.میزان اندازه زاویه V شکل و کاهش یا افزایش زاویه آن بسته به شکل و اندازه صورت دارد.  برخی از بیماران به خاطر خطوط صورتشان همچنین نیاز به تغییرات بافت خود توسط چربی در گونه ، پیشانی و یا دیگر نقاط صورت خود دارند. برای واجد شرایط بودن برای این روش، بیمار باید در سلامت کلی باشد و انتظارات واقع بینانه را برای آنچه که این جراحی می توان انجام داد باید انتقال داد. هرچند این جراحی یک زاویه و چانه زنانه تر و نرم تر را ایجاد می کند، اما ظاهر چهره تغییرات شدید و عمیقی نخواهد کرد بدین معنا که تشخیص چهره قبلی و چهره بعد از جراحی بیمار به سختی باشد و تغییرات به شکل برجستگی در چانه بیشتر خواهد بود. متخصصان باید در طول مشاوره اولیه و قبل از جراحی به بیمار کمک کنند تا تعیین شود که آیا این روش در بهترین شرایط مد نظر بیمار است یا نه و می تواند اهداف زیبایی شناختی و آرایشی خود را انجام دهد.

  ادمین       4/3/2018 4:05:14 PM    

Back To Top